|
გაკვეთილის მთავარი თემა
|
ჩვენ და კომპიუტერი .
|
|
მასწავლებლის სახელი გვარი
|
ქეთევან კიკნაძე
|
|
სწავლების საფეხური
|
5 კლასი
|
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
კლასში სულ არის 4 მოსწავლე და კლასში არ არის სსსმ
მოსწავლე.
|
|
გაკვეთილის მიზნები და შედეგები
|
გაკვეთილის მიზანი არის მოსწავლემ ისწავლოს კომპიუტერის , კლავიატურა და თაგვის გამოყენება . .
შეძლონ მათ მიერ შექმნილი დოკუმენტის
ამობეჭდვას .
ასევე ისწავლონ პრეზენტაციების მოწყობა.
|
|
წინასწარი ცოდნა
|
კომპიუტერის ჩართვა ,გამორთვა
, კლავიატურის და მაუსის გამოყენება.
|
|
ვიყენებ განმავითარებელ და განმსაზღვრელ შეფასების პრინციპს.
|
|
|
სასწავლო მასალა და ტექნიკური რესურსები
|
კომპიუტერი,
სახელმძღვანელო, კალამი, თაბახი, მარკერი, დაფა და პროექტორი.
|
|
გაკვეთილის მსვლელობა/ საკლასო
მენეჯმენტი
|
მისალმება კლასის მოწესრიგება
( 5 წ.)
საშინაო დავალების შემოწმება
(10 წ.)
ახალი მასალის ახსნა, პრეზენტაცია და განმტკიცება
(20 წ.)
კითხვა პასუხი ( 10
წ)
|
|
|
|
qeti
Saturday, March 18, 2017
gegma
proeqti
|
პროექტის სახელწოდება:
|
ცხრილები ტექსტურ რედაქტორში.
|
|
პროექტის აქტიურობა:
|
ინფორმაციის დასახარისხებლად ცხრილები
თვალსაჩინო მასალაა.
|
|
პროექტის მიზანი:
|
მოსწავლეებმა შესძლონ კომპიუტერის საშუალებით
ნებისმიერი ცხრილის შედგენა. ცხრილის ჩასმა დოკუმენტში. ცხრილში მონაცემების
შეტანა და რედაქტირება. მონიშვნები ცხრილში. სვეტების/ სტრიქონების
ჩამატება ცხრილში. სვეტების / სტრიქონების / ცხრილის წაშლა. მონაცემის გასწორება
უჯრაში. ცხრილის დიზაინი.
|
|
მონაწილეთა ასაკი:
|
5 კლასი 11-12 წლამდე ასაკი.
|
|
ვადები/ ხანგრძლივობა:
|
2 თვე
|
|
მოსალოდნელი შედეგები/პროექტები, რაც შეიძლება შეიქმნას:
|
მოსწავლები უკეთ
ისწავლიან ცხრილების შედგენას.
|
|
პროექტისთვის საჭირო ძირითადი რესურსები:
|
სახელმძღვანელო
კომპიუტერი და პროექტორი..
|
|
პროექტის მსვლელობა (ძირითადი აქტივობები):
|
კომპიუტერში მუშაობა
|
|
საგანთან / საგნობრივ ჯგუფებთან / ეროვნული სასწავლო
გეგმასთან კავშირი:
|
ნებისმიერ საგანთან მუშაობა.
|
|
პროექტის ხელმძღვანელი(მასწავლებელი):
|
ქეთევან კიკნაძე
|
|
ხელმძღვანელის ელ. ფოსტა:
|
q.kiknadze90@gmail.com
|
Subscribe to:
Posts (Atom)